מיגון קרינה במפעלים

חברת מונוטק נחשבת לאחת מהחברות המובילות בתחום המיגון מקרינה. החברה מספקת מענה מקיף ורחב בתחום בדיקות קרינה אלקטרומגנטית במפעלים ומבצעת בדיקות ניטור מקורות קרינה במפעל ובסביבתו, ומעניקה שירותי ייעוץ מקצועיים בנושאי קרינה במפעלים ומספקת פתרונות מיגון קרינה מתקדמים ואיכותיים, בהתאמה לחוק ולתקנות המשרד להגנת הסביבה ומשרד התמ"ת. החברה מבצעת בדיקות קרינה מרשת החשמל (ELF) ובדיקות קרינה מרשת הסלולר (RF). במפעלים יש מקורות קרינה רבים כמו גנרטורים, חדרי שנאים, ארונות חשמל גדולים, ספרי כוח, ציוד מחשבים ותקשורת, אנטנות ומכשור נוסף.
בשנים האחרונות חלה מודעות בקרב ציבור העובדים והרשויות השונות כמו גם בקרב המעסיקים לנזקי הקרינה הבלתי מייננת ולכן נקבעו תקנות עבודה חדשות המחייבות את המעסיקים להתקין פתרונות מיגון קרינה במפעלים ולשמור על בריאותם של העובדים.

שלב I- ניתוח ומיפוי מקורות הקרינה
בשלב הראשון מבצע צוות מקצועי של מודדי קרינה ובראשם מהנדס בכיר ניתוח ומיפוי של מקורות הקרינה במבנה ו/או בסביבה. שלב זה קריטי כדי לנתח ולמפות את מקורות הקרינה במבנה קיים או למטרות ייעוץ בשלב תכנון מבנה המפעל. הצוות מבצע מגוון מדידות מדויקות באמצעות מכשירי מדידת קרינה מתקדמים וחדשניים.
במהלך הבדיקה והמיפוי מזהים את עוצמת וכיווני הזרימה של השטף האלקטרומגנטי ואת אופי הקרינה האלקטרומגנטית. יש לבצע מדידות שונות בפרקי זמן שונים על מנת לקבל תוצאות מדויקות שמאפשרות לבדוק את רמת החשיפה של העובדים לקרינה המסוכנת בהשוואה לתקנים המותרים בחוק.

שלב II- ייעוץ ופתרונות מיגון
בשלב השני ולאחר ניתוח הנתונים באמצעות תוכנות ייעודיות המאושרות על ידי המשרד להגנת הסביבה מציע הצוות המקצועי של חברת מונוטק פתרונות מיגון קרינה אפקטיביים למפעל. כדאי לדעת כי החברה מתמחה בנושא קרינה אלקטרומגנטית ומשתפת פעולה עם המשרד להגנת הסביבה, יועצי ומומחי קרינה מישראל ומחו"ל ועם חברות בינלאומיות מובילות בתחום הקרינה. לחברה פתרונות מיגון ייעודיים למפעלים וברשותה כל הידע והניסיון הנדרש לבדיקות, למדידות, לייעוץ מקצועי לפי סטנדרטים בינלאומיים והחברה מתמחה בהתקנת פתרונות מיגון במפעלים על מנת לעמוד בתקנים ולצמצם את החשיפה לקרינה בקרב העובדים.

שלב III – תכנון והתקנת פתרונות המיגון
תוכנית מיגון קרינה במפעלים כוללת מפרט הנדסי מפורט הכולל שרטוט של המפעל ואזורי העבודה השונים, תוך ציון פרטי השטח והאזורים בהם יש להתקין מיגון. בתוכנית מצורף מפרט טכני לפתרונות המיגון הנדרשים הכולל רשימת חומרי מיגון, מספר שכבות המיגון ופירוט העבודה שיש לבצע. חברת מונוטק מחויבת לסטנדרטים הגבוהים ביותר בתחום ומתחייבת להתקין פתרונות מיגון מתקדמים מחומרי גלם איכותיים בלבד.

שלב IV- בדיקת קרינה אחרי התקנת המיגון
חברת מונוטק מבצעת בדיקת קרינה מקיפה על ידי מודד קרינה מוסמך לאחר השלמת התקנת המיגון במפעל. בסיום הבדיקה מקבל הלקוח דו"ח מפורט. חברת מונוטק מובילה בתחומה ומתמחה בפתרונות מיגון קרינה למפעלים השומרים על צוות העובדים מפני חשיפה ממושכת לקרינה המסוכנת.

צרו קשר עוד היום 09-9736505